In: Social Media

T eraz, gdy stworzyłeś kanał marketingowy na YouTube w ramach swojej strategii marketingu wideo, czas przejść do kolejnego kroku: jak zdobywać subskrybentów na YouTube. Rozwój Twojego kanału jest kluczowy, jeśli chcesz, aby Twoje filmy były oglądane – i aby Twój komunikat był słyszany. Jedynym sposobem na osiągnięcie tego jest zdobywanie subskrybentów na YouTube. Ale jak zdobyć więcej subskrybentów na YouTube?

Dziś przyjrzymy się wszystkiemu, co musisz wiedzieć o tym, jak zdobywać więcej subskrybentów na YouTube, aby rozwijać swój kanał marketingowy na YouTube w ekspresowym tempie. Postaramy się odpowiedzieć na takie pytania jak “jak zdobywać subskrybentów na YouTube?” i “jak szybko zdobywać subskrybentów na YouTube?”. Co ważniejsze, pokażemy Ci, jak zdobywać więcej subskrybentów na YouTube ZA DARMO.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zwiększać liczbę subskrybentów na YouTube, stosując trzy proste, ale bardzo skuteczne kroki.


1. Stosuj najlepsze praktyki SEO na YouTube

Dobrym sposobem na zapewnienie, że Twoje kampanie marketingu wideo przyciągną uwagę Twojej publiczności, jest stosowanie najlepszych praktyk SEO na YouTube i optymalizacja Twojego profilu marketingowego na YouTube. Dzięki technikom optymalizacji wideo SEO możesz zwiększyć ranking swojego kanału marketingowego wideo i ułatwić odbiorcom odkrywanie Twoich filmów. Stosuj poniższe wskazówki dotyczące SEO na YouTube i zdobywaj darmowych subskrybentów na YouTube w mgnieniu oka.

Optymalizuj swój kanał

Wiemy, co myślisz: Jak zdobyć więcej subskrybentów na YouTube, gdy jest to tak konkurencyjna platforma? Przy tak wielu filmach na stronie łatwo jest się zgubić w całym tym bałaganie. Dlatego SEO na YouTube jest ważne, a doskonałym przykładem jest potrzeba optymalizacji Twojego kanału. Oto kilka wskazówek dotyczących SEO na YouTube dotyczących optymalizacji Twojego kanału:

  • Użyj ikony kanału. To jak niestandardowa miniaturka prezentująca Twoją markę wszędzie na YouTube.
  • Stwórz hasło reklamowe. Podkreśl, co czyni Twój kanał wyjątkowym, i dodaj je jako podtytuł do grafiki Twojego kanału.
  • Napisz przekonujący opis kanału. Optymalizuj swój kanał pod kątem SEO wideo, prezentując, czym jest Twoja firma, jednocześnie dodając odpowiednie słowa kluczowe.
  • Stwórz zwiastun kanału. Dodaj krótki film o tym, jakiego rodzaju treści widzowie mogą się spodziewać na Twoim kanale, i natychmiast zdobywaj darmowych subskrybentów na YouTube.

Optymalizuj swoje filmy podczas przesyłania

Optymalizacja filmów pod kątem SEO wideo odblokowuje specjalne funkcje, które pomogą Ci zdobywać subskrybentów na YouTube poprzez odkrywanie. Optymalizacja wideo SEO pomaga YouTube kategoryzować Twoje filmy i łączyć Cię z Twoją grupą docelową. Jeśli zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak zdobyć subskrybentów na YouTube, uczynienie go bardziej widocznym to sposób.

HubSpot podzielił się kilkoma wskazówkami dotyczącymi SEO na YouTube dotyczącymi optymalizacji przesyłania filmów, aby zdobyć darmowych subskrybentów na YouTube. Według HubSpot, film zoptymalizowany pod kątem SEO ma cztery główne elementy:

  • Tytuł zawierający słowo kluczowe
  • Naturalny opis filmu zawierający kilka innych słów kluczowych
  • Atrakcyjna miniaturka filmu przyciągająca uwagę Twojej grupy docelowej
  • I wbudowany znak wodny z brandingiem oraz ekran końcowy, aby zwiększyć liczbę subskrybentów na YouTube

Ale jak zdobyć subskrybentów na YouTube, jeśli masz problem z regularnym przesyłaniem treści? Odpowiedź brzmi: mając harmonogram regularnych publikacji, co jest jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie liczby subskrybentów na YouTube. Niektórzy polecają publikowanie filmu co tydzień, inni mówią o kilku filmach tygodniowo. Ale według specjalisty ds. mediów z Thrive, Corbina Hubbarda, harmonogram przesyłania nie ma znaczenia. To, co ma znaczenie, to 1) regularne publikowanie i 2) informowanie o tym subskrybentów na YouTube.

Kluczem do sukcesu jest konsekwencja,” powiedział Hubbard. “Jeśli chcesz przesyłać raz w miesiącu, raz w tygodniu, raz dziennie, to świetnie. Ważne jest, aby robić to regularnie, aby Twoi widzowie wiedzieli, czego i kiedy się spodziewać, to jest magia.”
Corbin Hubbard

Stosowanie tych najlepszch praktyk w optymalizacji wideo SEO, zapewnia, że odbiorcy mogą znaleźć Twoją treść zarówno przez wyszukiwarkę Google, jak i rodzimą funkcję wyszukiwania YouTube, i zdobywasz w tym procesie subskrybentów na YouTube.

Organizuj swoje filmy w playlisty

Jednym z najbardziej pomocnych wskazówek dotyczących SEO na YouTube, jak zdobyć darmowych subskrybentów na YouTube, jest organizowanie Twojego materiału wideo w playlisty. Playlisty pomagają zdobywać subskrybentów na YouTube poprzez nakierowywanie na twoje treści pośród innych publikacji, co pomaga zwiększyć czas oglądania i możliwość odkrycia Twojego kanału. Ale aby zwiększyć liczbę subskrybentów na YouTube, prosta lista filmów nie wystarczy.

Według Backlinko, organizowanie Twojego materiału w “power playlists” może pomóc zdobyć subskrybentów na YouTube, układając treści według wyników, a nie według tematu. Przez wynik rozumiemy coś namacalnego i osiągalnego, takiego jak “jak szybko zdobyć subskrybentów na YouTube”. W ten sposób dopasowujesz się do intencji użytkownika i zdobywasz subskrybentów na YouTube, jednocześnie dostarczając wartości swoim obecnym subskrybentom.


2. Angażuj swoją publiczność

Następna część naszego przewodnika, jak zwiększyć liczbę subskrybentów na YouTube, skupia się na zaangażowaniu. To popularny temat w świecie marketingu wideo. Szczególnie skupiamy się na koncepcji używania wideo jako narzędzia do angażowania, a nie jako odpowiedzi na pytanie, jak zwiększyć liczbę subskrybentów na YouTube za darmo.

Nie ma zbyt wielu porad na temat tego, jak zdobyć wielu subskrybentów na YouTube za pomocą zaangażowania, stąd cel tego przewodnika.

Więc jak zdobyć subskrybentów na YouTube poprzez zaangażowanie? Angażowanie się z Twoją publicznością może być równie korzystne dla Twoich kampanii marketingu wideo. Poprzez ciągłe interakcje z Twoją publicznością czują się bardziej docenieni, uważni i połączeni, co może pomóc w budowaniu lojalności. Gdy to się stanie, zdobywasz darmowych subskrybentów na YouTube, tak po prostu.

Chcesz wiedzieć, jak zdobyć więcej subskrybentów na YouTube poprzez zaangażowanie? Czytaj poniżej.

Odpowiadaj na komentarze

Darmowi subskrybenci na YouTube są tak naprawdę tylko komentarzem dalej. Ale jak odpowiadanie na komentarze jest związane z tym, jak zdobyć subskrybentów na YouTube? I jak zdobyć więcej subskrybentów na YouTube poprzez interakcje? Odpowiedź brzmi: zachęcając do udziału.

Jedno z najczęściej zadawanych pytań w FAQ YouTube to “jak zdobyć więcej subskrybentów na YouTube?” Odpowiedź YouTube mówi o tym, jak odpowiadanie na komentarze fanów pod filmem zachęca Twoją publiczność do interakcji. Gdy czują się zachęceni, czują się zmuszeni do dowiedzenia się więcej o wartości, którą dzielisz się, co może skutkować większą bazą fanów.

Ponadto kanały, które odpowiadają na komentarze, przyciągają więcej uwagi, ponieważ większość innych twórców treści nie będzie się przejmować komentarzami, a to pomaga Ci się wyróżnić.

“Polub” świetne komentarze

Kiedy “lubisz” pewne komentarze pod swoimi filmami, użytkownicy, którzy skomentowali, są powiadamiani albo przez swoje powiadomienia, albo przez e-mail (czasami oba). Kiedy klikną w to powiadomienie, przekierowujesz ich z powrotem na swój kanał, dając im kolejną szansę na subskrypcję. A “serduszka” są trzy razy bardziej prawdopodobne do otrzymania subskrypcji od użytkowników niż inne powiadomienia na YouTube, co jest ogromnym sukcesem dla Ciebie. Więc jeśli zastanawiałeś się, jak zdobyć więcej subskrybentów na YouTube za darmo, czasami wystarczy tylko “serduszko”.

Poproś ich o “polubienie i subskrypcję”

W niektórych przypadkach odpowiedzią na pytanie, jak zdobyć więcej subskrybentów na YouTube, jest po prostu prośba. Przypominanie swojej publiczności o polubieniu i subskrypcji dodaje wezwanie do działania (CTA) do Twoich filmów. W tym przypadku chcesz, aby podjęli działanie polegające na polubieniu filmu, co zwiększa zaangażowanie, i subskrypcji, co jest sposobem na zdobywanie subskrybentów na YouTube. Upewnij się, że ujawniasz wartość, którą mogą zdobyć, gdy się zapiszą, na przykład “Subskrybuj, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak szybko zdobyć subskrybentów na YouTube”.

Więc pokazaliśmy Ci, jak zdobyć więcej subskrybentów na YouTube poprzez zaangażowanie. Następnie omówimy bardziej bezpośrednie podejście.


3. Promuj swój kanał na YouTube

Ostatnia część naszego przewodnika, jak zdobyć subskrybentów na YouTube, dotyczy przyciągania publiczności spoza platformy. Więc jeśli nadal pytasz, jak zdobyć więcej subskrybentów na YouTube, być może odpowiedzią jest promowanie swojej treści. Tutaj wchodzą inne strategie marketingu cyfrowego – możesz to zrobić samodzielnie lub współpracować z agencją marketingu cyfrowego.

Używaj mediów społecznościowych

Media społecznościowe są zaludnione przez ludzi, którzy chętnie konsumują treści wideo. W 2020 roku ponad 3,6 miliarda ludzi korzystało z mediów społecznościowych. Siedemdziesiąt osiem procent z nich oglądało filmy raz w tygodniu, a 55 procent oglądało filmy codziennie. Wykorzystaj zainteresowanie publiczności filmami w mediach społecznościowych, aby dowiedzieć się, jak zdobyć darmowych subskrybentów na YouTube.

Jeśli chodzi o to, jak zdobyć darmowych subskrybentów na YouTube za pomocą mediów społecznościowych, musisz najpierw zidentyfikować kanały, z których już korzystasz. Na przykład większość firm ma obecnie stronę na Facebooku i konto na Instagramie. Jeśli masz już znaczące grono obserwujących na obu platformach, powinny one idealnie pasować do Twojej strategii na YouTube.

Inni decydują się na reklamę w mediach społecznościowych, aby zwiększyć bazę subskrybentów. Bez względu na to, jaką strategię wybierzesz, pamiętaj, aby zawsze dodawać linki w swoich postach, aby przekierować ich z powrotem na YouTube.

Osadzaj filmy w postach na blogu

Czy jest lepszy sposób na promowanie swoich filmów i zobaczenie, jak zwiększyć liczbę subskrybentów na YouTube, niż włączenie wideo do swojej strategii SEO? Może to być korzystne w obie strony. Dodanie filmu może zwiększyć czas spędzany na stronie, co z kolei zwiększa Twoje wysiłki w zakresie SEO. Tymczasem Twój film również zyskuje większą ekspozycję, gdy jest zgodny z Twoją strategią SEO. Sytuacja, w której wszyscy wygrywają!

Udostępniaj swoje filmy w biuletynach informacyjnych

Jeśli prowadzisz biuletyn w ramach swojej strategii marketingu e-mailowego, rozważ osadzenie nowej treści w swoich cotygodniowych wiadomościach e-mail. To świetny sposób na zwiększenie zaangażowania i bezpośrednie pokazanie swojej treści.

Współpracuj z influencerami

Influencerzy to ludzie, którzy nauczyli się, jak zwiększyć liczbę subskrybentów na YouTube za darmo, używając tylko swojej treści. Więc jeśli kiedykolwiek potrzebujesz pomocy, jak zwiększyć liczbę subskrybentów na YouTube, współpracuj z influencerami z Twojej branży. Dzięki ich wiedzy na temat tego, jak zdobyć wielu subskrybentów na YouTube, zyskujesz dostęp do lojalnej bazy fanów, która może rozszerzyć Twój zasięg i pomóc zdobyć więcej obserwujących.

Promuj więcej filmów na końcu swoich filmów

Zastanawiasz się, jak zdobyć więcej subskrybentów na YouTube za darmo? Poprzez promowanie innych swoich filmów na końcu własnych filmów. Osadzone linki na końcu Twojego materiału wideo dają Ci dodatkową możliwość podzielenia się wartościową treścią z Twoją publicznością. Im więcej wartości czerpią z Twoich filmów, tym mają większą zachętę do subskrypcji.


Podsumowanie

To kończy nasz przewodnik na temat tego, jak zdobyć więcej subskrybentów na YouTube. W tym blogu odpowiedzieliśmy na palące pytania takie jak “jak zdobyć więcej subskrybentów na YouTube?” i pokazaliśmy przykłady, jak zwiększać liczbę subskrybentów na YouTube. Czy po przeczytaniu tego artykułu nadal zastanawiasz się, jak zwiększyć liczbę subskrybentów na YouTube za darmo?

Po ustawieniu strategii marketingu wideo rozwijanie swojej publiczności powinno być ciągłym priorytetem, aby zdobyć dostęp do szerszej publiczności. Aby to zrobić, musisz wiedzieć, jak zwiększyć liczbę subskrybentów na YouTube. Zdobywanie subskrybentów na YouTube zapewnia, że Twoje filmy są oglądane. Wiedząc, jak zdobyć wielu subskrybentów na YouTube, użytkownicy mogą spędzać więcej czasu na Twoim kanale i być informowani, gdy przesyłasz nową treść.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak możemy Ci pomóc?

Chcesz omówić się pomysły na nadchodzący projekt lub kampanię? Chcesz przekształcić swój biznes dzięki wdrożeniu pełnego potencjału marketingu online?
Chcesz uzyskać lepsze efekty?